چه عواملی باعث ایجاد پوستی چرب می شود؟

چه عواملی باعث ایجاد پوستی چرب می شود؟

29 اردیبهشت 1399

مقالات

توجه کنید که پوست شما کمی درخشش اضافی ایجاد می کند؟ واقعیت این است که ، همه افراد در پوست خود چربی دارند. در زیر هر یک از منافذ شما غده سبزی وجود دارد که روغنهای طبیعی به نام سبوم تولید می کند. این کمک می کند پوست شما را مرطوب و سالم نگه دارید. …

توجه کنید که پوست شما کمی درخشش اضافی ایجاد می کند؟ واقعیت این است که ، همه افراد در پوست خود چربی دارند. در زیر هر یک از منافذ شما غده سبزی وجود دارد که روغنهای طبیعی به نام سبوم تولید می کند. این کمک می کند پوست شما را مرطوب و سالم نگه دارید.

گرچه در برخی افراد غدد چربی می توانند روغن زیادی تولید کنند. این باعث ایجاد پوستی روغنی می شود.

می دانید اگر پوست شما به طور مداوم براق به نظر می رسد ، پوست روغنی دارید. پوست روغنی حتی در طی چند ساعت از پاکسازی می تواند احساس چربی کند.

چروک نیز احتمال بیشتری دارد زیرا سبوم با سلولهای مرده پوست مخلوط می شود و در منافذ شما گیر می کند.

دلایل پوستی روغنی شامل عوامل ژنتیکی ، محیطی و عوامل سبک زندگی است. در حالی که شما نمی توانید لزوماً از شر پوست روغنی خلاص شوید ، می توانید برای کمبود چربی پوست خود قدم بردارید. نکته اصلی شناسایی یک یا چند مورد از این هفت دلیل اساسی است.

1.وراثت:

پوست های روغنی تمایل به دویدن در خانواده ها دارند. اگر یکی از والدین شما دارای پوست روغنی است ، احتمالاً شما نیز دارای غدد چربی سبزی بیش فعال هستید.

2.سن:

در حالی که لزوماً از پوست چرب رشد نمی کنید ، پوست شما با افزایش سن ، سبوم کمتری تولید می کند. پیری پوست پروتئین مانند کلاژن را از دست می دهد و غدد چربی کند می شوند.

به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که پوست پیری دارند نیز دارای پوست خشک هستند. این همچنین زمانی است که به دلیل کمبود کلاژن و سبوم ، خطوط ریز و چین و چروک ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

یکی از مزایای پوست روغنی این است که شما ممکن است به همان اندازه همتایان خشک خود علائم پیری را نشان ندهید.

ممکن است اکنون پوست روغنی داشته باشید ، اما باید پیری خود را ارزیابی کنید. حتی ممکن است افراد در دهه 30 خود دارای همان ترکیب پوستی مانند نوجوانان و 20 سالگی خود نباشند.

یک متخصص زیبایی می تواند هر چند سال یکبار به ارزیابی نوع پوست شما کمک کند تا ببیند آیا شما نیاز به تغییر در روال مراقبت از پوست خود دارید یا خیر.

3. جایی که شما زندگی می کنید و زمان سال

در حالی که ژنتیک و سن علل اساسی پوست چرب را در شما ایجاد می کند ، جایی که در آن زندگی می کنید و زمان سال نیز می تواند تغییر کند.

افراد در آب و هوای گرم و مرطوب دارای پوستی روغنی هستند. همچنین احتمال دارد در تابستان بیشتر از آنچه که در پاییز یا زمستان می کنید ، روی پوست خود روغن ببینید

در حالی که ممکن است به دلیل داشتن پوست روغنی قادر به برداشتن و دور شدن نباشید ، می توانید کارهای روزمره خود را در روزهای گرما و رطوبت زیاد تنظیم کنید.

برای لمس روغن اضافی در طول روز ، ورق های بلندی را روی دست خود نگه دارید. یک مرطوب کننده یا پایه مات نیز می تواند به خیساندن روغن اضافی کمک کند.

4- منافذ بزرگ شده

بعضی اوقات منافذ شما به دلیل افزایش سن ، نوسان وزن و شکستگی قبلی ممکن است کشیده شود. منافذ بزرگتر نیز تمایل به تولید چربی بیشتر دارند.

شما نمی توانید منافذ خود را کوچک کنید ، اما می توانید در طول روز قسمت هایی از صورت خود را با منافذ بزرگ شده لکه دار کنید.

5- استفاده از محصولات نادرست مربوط به مراقبت از پوست

با استفاده از محصولات نادرست مراقبت از پوست برای نوع پوست خود ، پوست چرب را نیز می توانید ایجاد کنید. بعضی از افراد ترکیب پوست را برای پوست های روغنی اشتباه می گیرند و برای مثال ممکن است از کرم های خیلی سنگین استفاده کنند.

اگر در ماه های زمستان دارای پوستی خشک هستید ، ممکن است نیاز به تغییر برنامه مراقبت از پوست خود برای بهار و تابستان با مرطوب کننده های سبک و پاک کننده های ژل دار داشته باشید.

استفاده از محصولات صحیح مراقبت از پوست می تواند تفاوت زیادی در میزان روغن باقی مانده در صورت شما ایجاد کند.

6. بیش از حد از روال مراقبت از پوست خود استفاده کنید

شستن صورت یا لایه برداری بیش از حد اغلب می تواند پوست شما را چرب کند. این می تواند مانند یک زیاده روی به نظر برسد ، زیرا هدف از شستشو و لکه گیری ، رهایی از روغن است.

اما اگر این کار را بیش از حد انجام دهید ، بیش از حد روغن را از پوست خود جدا می کنید. این می تواند باعث شود غدد چربی شما به حالت اضطراری بروند و در آنجا روغن بیشتری تولید کنند تا این ضرر را جبران کند.

شما فقط باید دو بار در روز پوست خود را بشویید تا روغن اضافی در آن خالی نشود.

عدم استفاده ضد آفتاب همچنین می تواند پوست شما را خشک کند و منجر به تولید بیشتر سبوم شود. اطمینان حاصل کنید که هر روز ضد آفتاب میزنید. مرطوب کننده ها و پایه های ضد آفتاب تمایل به چربی کمتری دارند ، اما ممکن است در طول روز مجبور به استفاده مجدد از آن باشید.

7. از مرطوب کننده خود صرف نظر کنید

این یک افسانه است که مرطوب کننده باعث ایجاد پوست چربی می شود. در حقیقت ، اگر از درمان های آکنه مانند سالیسیلیک اسید یا بنزوئیل پراکسید استفاده می کنید ، مطمئناً به مرطوب کننده مناسبی برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود نیاز دارید. بدون مرطوب کننده ، هر نوع پوستی خشک می شود.

بنابراین به جای پرش از مرطوب کننده ، نکته اصلی یافتن نوع مناسب مرطوب کننده است. مرطوب کننده های سبک و مبتنی بر آب برای پوست های روغنی به خوبی کار می کنند. همیشه این مرحله آخر خود را بعد از پاکسازی و تونینگ قرار دهید.

همچنین به دنبال محصولاتی باشید که می گویند آنها “بدون روغن” و “غیر comedogenic” هستند تا به شما کمک کند تا منافذ خود را پاک کنید.

 

اموزش برطرف کردن پوست چرببرطرف کردن پوست چربپوست چربچربی پوست
Loading...