تفاوت کرم پودر و بی بی کرم

تفاوت کرم پودر و بی بی کرم

2 تیر 1399

مقالات

شاید سوال خیلی از ما این باشد که تفاوت کرم پودر و بی بی کرم چیست. یا اصلا تا به حال اسم بی بی کرم را نشنیده باشیم. امروز باهم جواب همه این سوال ها را پیدا کرده .و یاد می گیریم .که هر کدام از این کرم ها چه هستند و چه کاربردی دارند. …

شاید سوال خیلی از ما این باشد که تفاوت کرم پودر و بی بی کرم چیست. یا اصلا تا به حال اسم بی بی کرم را نشنیده باشیم. امروز باهم جواب همه این سوال ها را پیدا کرده .و یاد می گیریم .که هر کدام از این کرم ها چه هستند و چه کاربردی دارند.

خب کرم پودر را که می شناسیم. و تقریبا همه ما از آن استفاده می کنیم. یکی از کرم های آرایشی که به منظور پوشاندن عیوب پوست، لک و جوش ها از آن استفاده می کنیم.

کرم پودر کرمی غلیظ است .با پوشانندگی های نسبتا بالا که برای یک دست کردن سطح و رنگ پوست به کار برده می شود. معمولا کرم پودرها یا فاقد اس پی اف (spf) هستند .و یا اگر هم اس پی اف داشته باشند حداکثر آن ۱۵ است.

بی بی کرم اما کرمی سبک است. که از سال ۱۹۶۰ با فرمول خاصی به منظور روشن کردن رنگ پوست پا به عرصه لوازم آرایشی و درمانی گذاشت.

این کرم هدف پوشانندگی ندارد .پس همین ابتدا تکلیف مان روشن است. تفاوت کرم پودر و بی بی کرم که جایگزین صد در صد برای کرم پودر نیست .و اگر می خواهی با توجه به بحث هایی که جدیدا در ارتباط با بی بی کرم داغ شده است. دفعه بعد به جای کرم پودر بی بی کرم خریداری کنی. دست نگه دار و زود تصمیم نگیر. هدف بی بی کرم بیشتر درمانی است .تا آرایشی. یعنی این کرم آب رسان خوبی است.

بیشتر آن ها اس پی اف بالایی هم دارند .و می توانند به راحتی مانند یک ضد آفتاب عمل کنند. اما پوشانندگی کمی دارند. اگر از نعمت پوست سالم و صاف برخوردار هستی .اول می گویم خوش به حالت چون واقعا پوست سالم داشتن یک نعمت است.

بعد هم به تو پیشنهاد می دهم. به جای کرم پودر فقط از همین کرم استفاده کنی. زیرا کرم پودر به هر حال حاوی مواد شیمیایی بوده. و حتی نوع فاقد چربی آن ها باز هم درصدی چربی دارد .و پوست زیبای تو نیازی به این مواد غلیظ و سنگین ندارد.

برای انتخاب بی بی کرم هم بهترین تناژ رنگی متناسب با پوستت را انتخاب کن .تا یک بیس آرایشی طبیعی و نه زیاد روشن برایت ایجاد کند. زیرا در حالت عادی هم معمولا این کرم ها رنگ های روشن تری نسبت به کرم پودر دارند.

اگر هم جز افرادی هستی که پوستت چرب یا جوش دار است .و از کرم پودر استفاده می کنی .به تو پیشنهاد می کنم. به جای ضد آفتاب یا پرایمر از یک بی بی کرم مناسب با رنگ و نوع پوستت استفاده کنی. این کرم برای تو یک زیرساز مناسب آرایشی است.

بی بی کرم های مختلف از انوع برندها وجود دارند .و تقریبا همه آن ها علاوه بر خصوصیات ذکر شده خواص درمانی هم دارند. این کرم برای پوست های حساس یا ملتهب نیز مناسب است. پوست هایی که به کرم های غلیظ آرایشی حساسیت دارند. و مستعد جوش هستند.

استفاده از این کرم علاوه بر ویژگی محافظت از پوست در برابر آفتاب و آب رسانی، پوشانندگی سبکی هم همراه خود دارد. و مناسب پوست های حساس است.

ابرسانتفاوت کرم پودر و بی بی کرمکرم پودر با دوامکرم پودر با کیفیتکرم پودر سبککرم پودر گیاهی
Loading...