مراقبت از پوست چرب

مراقبت از پوست چرب

12 خرداد 1399

مقالات

به نظر می رسد واضح است.اما بسیاری از افراد با پوست روغنی روزانه صورت خود را نمی شستند. اگر پوست شما چرب است. باید روزی دو بار صورت خود را بشویید .مراقبت از پوست چرب اما بیش از حد آن را مصرف نکنید. از صابون های سخت و یا مواد شوینده جلوگیری کنید. به جای …

به نظر می رسد واضح است.اما بسیاری از افراد با پوست روغنی روزانه صورت خود را نمی شستند. اگر پوست شما چرب است. باید روزی دو بار صورت خود را بشویید .مراقبت از پوست چرب اما بیش از حد آن را مصرف نکنید. از صابون های سخت و یا مواد شوینده جلوگیری کنید. به جای آن از صابون ملایم مانند صابون گلیسیرین استفاده کنید.

عسل یکی از معروفترین داروهای پوستی است برای مراقبت از پوست چرب به لطف توانایی های ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده آن ، می تواند از پوست روغنی و مستعد آکنه بهره مند شود.عسل همچنین یک ماده مرطوب کننده طبیعی است ، بنابراین به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کند .اما روغنی نیست. این امر به این دلیل است که رقیق کننده ها بدون جایگزین کردن آن ، رطوبت را از پوست می گیرند.برای استفاده از عسل برای درمان آکنه و پوست روغنی ، یک لایه نازک ترجیحاً خام را روی صورت خود بمالید. بگذارید حدود 10 دقیقه خشک شود و با آب گرم کاملاً بشویید.

بلغور جو دوسر به آرام کردن پوست ملتهب و جذب روغن اضافی کمک می کند. همچنین به لکه دار شدن پوست مرده کمک می کند. هنگامی که در ماسک صورت استفاده می شود ، جو دوسر معمولاً خاکی است. می توان آن را با ماست ، عسل یا میوه های پوره مانند موز ، سیب یا پاپایا ترکیب کرد. برای استفاده از جو دوسر روی صورت خود: 1/2 فنجان جو دوسر را با آب داغ ترکیب کنید تا خمیر ایجاد شود. در 1 قاشق غذاخوری عسل هم بزنید. مخلوط جو دوسر جو را برای حدود سه دقیقه روی صورت خود ماساژ دهید.

با آب گرم آب کشی شود بعد به آرامی خشک شود. روش دیگر ، مخلوط جو دوسر را به صورت خود بمالید و آن را برای مدت زمان 10-15 دقیقه بگذارید. با آب گرم آب کشی شود بعد به آرامی خشک شود. سفیده تخم مرغ و لیموترش یک داروی مردمی برای پوست های روغنی است. تصور می شود که هر دو ماده منافذ را محکم می کنند. اسید موجود در لیمو و سایر مرکبات ممکن است به جذب روغن کمک کند.

طبق یک مطالعه در سال 2008 ، لیموها توانایی ضد باکتریایی نیز دارند. با این حال ، این روش درمانی برای افراد مبتلا به آلرژی تخم مرغ گزینه مناسبی نیست. برای تهیه ماسک صورت سفید و لیمو تخم مرغ:1 عدد تخم مرغ را با 1 قاشق چایخوری آب لیمو تازه خرد شده ترکیب کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید تا ماسک خشک شود. با آب گرم برداشته و پت را خشک کنید. بادام زمینی نه تنها برای لکه دار کردن پوست شما کار می کند بلکه به ریختن روغن و ناخالصی های اضافی نیز کمک می کند.

برای استفاده از اسکراب صورت بادام: بادام خام ریز را ریز خرد کنید تا 3 قاشق چایخوری درست کنید. 2 قاشق غذاخوری عسل خام را اضافه کنید. به آرامی و با حرکات دایره ای روی صورت خود بمالید. با آب گرم آب کشی شود بعد به آرامی خشک شود. همچنین می توانید قبل از اضافه کردن عسل ، ماسک صورت بادام را با خرد کردن بادام درون خمیر درست کنید. ماسک را برای مدت زمان 10-15 دقیقه بگذارید. با آب گرم آب کشی شود بعد به آرامی خشک شود. اگر حساسیت به مهره دارید از آن استفاده نکنید

آلوئه ورا به دلیل سوختگی تسکین دهنده و سایر شرایط پوستی شناخته شده است. به گفته کلینیک مایو ، شواهد علمی خوبی وجود دارد که نشان می دهد پوست پوستی پوسته پوسته شده ناشی از لکه های روغنی به شما کمک می کند. بسیاری از افراد از آلوئه ورا برای درمان پوست های روغنی استفاده می کنند.

  می توانید قبل از خواب یک لایه نازک به صورت خود بمالید و تا صبح بگذارید. شناخته شده است که آلوئه ورا باعث ایجاد واکنش آلرژیک روی پوستهای حساس می شود. اگر قبلاً از آلوئه ورا استفاده نکرده اید ، مقدار کمی روی ساعد خود تست کنید. اگر در طی 24 تا 48 ساعت هیچ واکنشی ظاهر نشود ، باید از آن بی خطر استفاده کرد.

از بین بردن پوست چربپوست چربمراقبت از پوستمراقبت از پوست چرب
Loading...