مراقبت از پوست خشک

مراقبت از پوست خشک

16 خرداد 1399

مقالات

خشکی پوست (خشکی) یک بیماری شایع با علل مختلف است. خشکی پوست می تواند علامتی باشد که نشان دهنده تشخیص جدی تر است. اما در بیشتر موارد ، خشکی پوست ناشی از عوامل محیطی است که رطوبت پوست را از بین می برد. گرما ، دوش گرم ، آب و هوای خشک و صابون های …

خشکی پوست (خشکی) یک بیماری شایع با علل مختلف است. خشکی پوست می تواند علامتی باشد که نشان دهنده تشخیص جدی تر است. اما در بیشتر موارد ، خشکی پوست ناشی از عوامل محیطی است که رطوبت پوست را از بین می برد.

گرما ، دوش گرم ، آب و هوای خشک و صابون های شدید همه باعث خشکی پوست می شوند. خوشبختانه می توانید از داروهای خانگی برای رفع علائم خشکی پوست و ترمیم رطوبت استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر بخوانید

1. روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای خواص نرم کننده است. نرم کننده ها فاصله بین سلول های پوست را پر می کنند و سطح صافی ایجاد می کنند. به همین دلیل است که اسیدهای چرب اشباع شده که به طور طبیعی در روغن نارگیل وجود دارند ، می توانند پوست را آبرسانی و یکدست کنند.

شما می توانید روزانه حتی در حساس ترین قسمت های بدن از روغن نارگیل استفاده کنید. این موارد شامل ناحیه زیر چشم و اطراف دهان است. یکی دیگر از مزایای روغن نارگیل این است که نیازی نیست آن را با هر چیزی مخلوط کنید. نارگیل برای مصرف روزمره قابل توجهی به اندازه کافی ملایم است

2. حمام جو دوسر

جو دوسر یکی از داروهای رایج برای پوستهای تحریک شده است. یک منبع تحقیق در سال 2015 نشان داد که چرا مادربزرگ ها قرن ها است که این درمان خانگی را توصیه می کنند

جو دوسر کلوئیدی دارای آنتی اکسیدان ها و خاصیت ضد التهابی است که باعث تحریک می شود. اگر می خواهید آن را تسکین دهید ، این درمان به ویژه مؤثر است

می توانید در خانه یک حمام جو دوسر درست کنید. از یک پردازنده مواد غذایی برای خرد کردن جو دوسر جو دوسر در یک پودر ریز استفاده کنید و سپس آن را درون آب گرم هم بزنید. همچنین می توانید یکی از بسیاری از محصولات تجاری موجود را برای خیساندن یک جو دوسر امتحان کنید.

3- آنتی اکسیدان ها و امگا 3

هنگامی که پوست شما خشک است ، این بدان معنی است که شما آن را در معرض عناصری قرار می دهید که به سلولهای پوست آسیب می رسانند سریعتر از آنکه بدن شما بتواند آنها را ترمیم کند. به گزارش کلینیک مایو ، برخی از غذاها وجود دارند که می توانند به پوست شما کمک کنند سالم تر ظاهر شود.

غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان می توانند آسیب سموم را به حداقل برسانند و به بدن شما در ساخت سلول های سالم کمک کنند. برخی از غذاهایی که به سلامت پوست کمک می کنند عبارتند از:

  • بلوبری
  • گوجه فرنگی
  • هویج
  • لوبیا
  • نخود فرنگی
  • عدس

غذاهایی که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 مانند سالمون هستند نیز ممکن است در یک رژیم غذایی پوستی درخشان نقش داشته باشند.

4. از مرطوب کننده استفاده کنید

نگه داشتن رطوبت ساز در خانه شما می تواند به حداقل رساندن خشکی ناشی از سیستم های گرمایشی منازل کمک کند. طبق گفته دانشکده پزشکی هاروارد ، گرچه رطوبت هوا و گازی الکتریکی از هوا رطوبت دارد ، اما یک مرطوب کننده 60 درصد برای جبران این اثر کافی است.

5. از آلرژن ها و تحریک کننده ها خودداری کنید

ممکن است بروز ناگهانی خشکی پوست به لباس هایی که می پوشید و یا پوست خود را در معرض آن قرار دهید ، مرتبط باشد.

نشستن در کنار شومینه ، گذراندن وقت در آب کلر و یا شیمیایی شده و یا حتی پوشیدن لباس پشمی ، همگی پوست شما را تحریک کرده و باعث خشک شدن آن می شوند. بررسی کنید که پوست خود را چگونه می گذارید ، و سعی کنید به آرامی آن را درمان کنید.

6. درجه حرارت دوش خود را تنظیم کنید

آکادمی پوست آمریکا یادآور می شود که تسکین پوست خشک گاهی به آسانی تغییر روزمره شما است. در حالی که بیشتر افراد تمایل به دوش داغ دارند ، اینها می توانند باعث پوسته پوسته شدن پوست و ایجاد آسیب شوند.

و برخی از صابون هایی که ادعا می کنند پوست را مرطوب کرده و ترمیم می کنند ، می توانند اثر متضاد ایجاد کنند. آنها می توانند واکنش های آلرژیک را ایجاد کرده و پوست را با مواد شیمیایی سخت باریک تر کنند.

دوش کوتاه را با آب گرم و گرم نکنید. و به دنبال صابون هایی باشید که عطر و بوی عطر و لطافت بیشتری نسبت به صابون های سنتی داشته باشند.

حفظ پوست سالم مهم است. پوست شما اولین خط دفاع در برابر باکتری ها و ویروس ها است. هنگامی که پوست شما با خارش به خطر بیفتد ، ممکن است یک عفونت ایجاد شود. ممکن است بخواهید یک مرطوب کننده خوب را در کارهای روزمره خود بگنجانید ، حتی اگر پوست شما را آزار ندهد.

در حقیقت ، حفظ روزانه یک سد سالم پوست یکی از بهترین راه های جلوگیری از شیوع پوست خشک است. یکی دیگر از نکته های اساسی پوست استفاده از ضد آفتاب مرطوب کننده هر روز برای جلوگیری از آسیب دیدگی و خشکی پوست است.

وقتی در معرض دمای زیاد یا شرایط تحریک کننده پوست هستید ، از لباس های نخی و شل و نخی استفاده کنید که عرق را از پوست دور می کند.

به یاد داشته باشید که پوست بسیار خشک می تواند نشانه بیماری جدی تر باشد. اگر داروهای خانگی کمکی نمی کنند ، ممکن است برای تسکین پوست خشک خود به پزشک مراجعه کنید.

پوست خشکپوست و موکرم پودر برای پوست خشکمراقبت از پوستمرطوب کننده و آبرسان صورت
Loading...