ضرورت استفاده از ضد آفتاب

ضرورت استفاده از ضد آفتاب

28 اردیبهشت 1399

مقالات

  چه کسانی باید از ضد آفتاب استفاده کنند؟ضرورت استفاده از ضد آفتاب چیست؟ جواب کوتاه همه است! مردان ، زنان و کودکان بالای 6 ماه باید هر روز ضرورت استفاده از ضد آفتاب را درک کنند. این شامل افرادی است که به راحتی برنزه می شوند. و افرادی که نمی دانند ،به یاد داشته …

 

چه کسانی باید از ضد آفتاب استفاده کنند؟ضرورت استفاده از ضد آفتاب چیست؟

جواب کوتاه همه است! مردان ، زنان و کودکان بالای 6 ماه باید هر روز ضرورت استفاده از ضد آفتاب را درک کنند. این شامل افرادی است که به راحتی برنزه می شوند. و افرادی که نمی دانند ،به یاد داشته باشید ، پوست شما در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب در طول عمر شما آسیب دیده ، خواه سوختگی داشته باشید یا نه.

نوزادان زیر 6 ماه تنها استثنا هستند. پوست آنها بسیار حساس است. دوری از افتاب. ساختار سایه و لباس های ضد آفتاب بهترین راه ها برای محافظت از نوزادان هستند.

با انتخاب های بسیار زیاد ، چگونه یک ضد آفتاب را انتخاب می کنید که مناسب شما باشد؟ بنیاد سرطان پوست معتقد است بهترین ضد آفتاب همانی است که شما بیشتر از آن استفاده می کنید . تا زمانی که حفاظت ایمن و مؤثر داشته باشد و با SPF 15 یا بالاتر طیف گسترده ای داشته باشد.

در مورد گزینه های خود بیاموزید تا یک انتخاب آگاهانه متناسب با نیازهای شما داشته باشید. هرچه از ضرورت استفاده از ضد آفتاب بیشتر بدانید از آن استفاده مداوم خواهید کرد.

ضد آفتاب شامل ترکیبات فعال است که به جلوگیری از تابش اشعه UV خورشید به پوست شما کمک می کند. در اینجا نحوه عملکرد دو نوع ضد آفتاب برای شما آورده شده است

مواد ضد آفتاب فیزیکی (از جمله مواد معدنی دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی) پرتوهارا قبل از نفوذ به پوست شما مسدود کرده و پراکنده می کنند.

مواد ضد آفتاب شیمیایی (مانند آووبنزون ​​و اکتیزالات) پرتوهای UV را قبل از آسیب رساندن به پوست شما جذب می کنند.

در حالی که ضد آفتاب های فیزیکی ممکن است کمتر از ضد آفتاب های شیمیایی باعث سوزش پوست شوند ، هر دو نوع بی خطر و مؤثر آزمایش شده اند.

در حقیقت ، بسیاری از محصولات ضد آفتاب موجود امروز هر دو نوع مواد را با هم ترکیب می کنند.

تمام مواد مؤثر موجود در ضد آفتاب از نظر شیمیایی مشتق شده اند. برخی از افراد ممکن است کرم های ضد آفتاب های فیزیکال را “طبیعی” یا حتی “ارگانیک” تر بدانند .اما آنها در واقع ترکیبات معدنی هستند. کرم های ضد آفتاب که بسیاری از آنها “شیمیایی” می نامند در واقع “فیلترهای ارگانیک UV” هستند.

SPF مخفف Sun Protection Factor است. اگر تعداد ضد آفتاب را دقیقاً مطابق با مدت زمان بدون کرم ضد آفتاب استفاده کنید . به شما نشان می دهد که چه مدت پرتوهای UVB خورشید برای قرمزتر شدن پوست شما طول می کشد. بنابراین ، اگر از محصول SPF 30 به درستی استفاده می کنید . 30 برابر بیشتر از سوختن ضد آفتاب در هنگام سوختن طول می کشد.

به چه سطح SPF نیاز دارم؟ اگر بیشتر اوقات روز فقط با فواصل کوتاه در آفتاب هستید . می توانید از یک ضد آفتاب یا یک محصول آرایشی با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید. اگر زمان زیادی را در خارج از منزل می گذرانید. به خصوص هنگامی که در جایی آفتاب قوی ترین است . به ضدآفتاب ضد آب SPF 30 یا بالاتر نیاز دارید.

درجه SPF مهم نیست ، استفاده مجدد هر دو ساعت یکبار کلیدی است. ضد آفتاب همچنین باید بلافاصله پس از شنا یا تعریق دوباره استفاده شود.

در گذشته ، بیشتر کرم های ضد آفتاب فقط اطلاعاتی در مورد برچسب های محصول در مورد محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش – اشعه هایی که باعث آفتاب سوختگی می شوند . و نه UVA – شامل اشعه هایی هستند که باعث برنزه شدن و پیری زودرس می شوند. اکنون که خطرات UVA به خوبی شناخته شده است. ضد آفتاب با طیف گسترده ای اطلاعات دقیقی در مورد برچسب های محصول در مورد محافظت در برابر UVB و UVA ارائه می دهد.

انتخاب ضد آفتاب: چه چیزی را باید جستجو کنید

طیف گسترده: از پوست شما در برابر اشعه UVA و UVB محافظت می کند.

SPF 15 :ایده آل برای هر روز ، قرار گرفتن در معرض اتفاقی ، مانند پیاده روی سگ ، یا رانندگی به محل کار.

SPF 30 یا بالاتر: برای فعالیتهای گسترده در فضای باز از جمله دویدن از راه دور ، پیاده روی ، شنا و ورزش در فضای باز ضروری است. اگر در خارج از منزل کار می کنید SPF 30 ضروری است.

مقاوم در برابر آب و بسیار مقاوم در برابر آب: برای شنا یا ورزش شدید. هیچ ضد آفتابی ضد آب نیست. همه آنها سرانجام شسته می شوند. ضدآفتاب های ضد آب که تا 40 دقیقه شنا می کنند ، آزمایش شده اند ، در حالی که ضد آفتاب های ضدآب بسیار مقاوم تا 80 دقیقه در آب باقی می مانند.

هر روز! بهترین روش این است که 30 دقیقه قبل از تهویه در خارج استفاده کنید تا بتوانید ضد آفتاب به پوست شما وصل شود. هر دو ساعت از قرار گرفتن در معرض و بلافاصله بعد از شنا یا تعریق زیاد مجدداً استفاده کنید.

حتی هوااگر ابری باشد ، تا 80 درصد از اشعه ماوراء بنفش خورشید به زمین می رسد. بدون محافظت در یک روز بدون بارش می تواند منجر به آسیب پوستی شود.

کارشناسان توصیه می کنند قبل از لباس روز ، ضد آفتاب را به تمام بدن خود بمالید. در این صورت اگر لباس شما تغییر کند یا لایه ها را بردارید ، از پوست شما محافظت می شود. حداقل ، شما باید از هر قسمت از بدن که در معرض آفتاب است ، از ضد آفتاب استفاده کنید ، از جمله آن لکه های آسان برای گم شدن: قسمت های بالای گوش ، پشت گردن ، پوست سر، بالای پاها و پشت زانوها ضرورت استفاده از ضد آفتاب را بیشتر درک نمایید.

spfuvاشعه فرابنفشضد افتابکرم ضد افتابمراقبت از پوست
Loading...