آبرسانی پوست

آبرسانی پوست

1 مرداد 1399

مقالات

خشکی پوست یکی از مشکلات پوستی است که اغلب ما با آن درگیریم. برای برطرف کردن خشکی و آبرسانی پوست، لوسیون‌ها و مرطوب‌کننده‌های صنعتی زیادی در داروخانه‌ها وجود دارد .که برخی از آنها به‌اندازه‌ی کافی مؤثر نیستند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با روش ‌های طبیعی و خانگی‌ای آبرسانی پوست آشنا کنیم که می‌توانند به‌راحتی و با …

خشکی پوست یکی از مشکلات پوستی است که اغلب ما با آن درگیریم. برای برطرف کردن خشکی و آبرسانی پوست، لوسیون‌ها و مرطوب‌کننده‌های صنعتی زیادی در داروخانه‌ها وجود دارد .که برخی از آنها به‌اندازه‌ی کافی مؤثر نیستند.

در این مقاله می‌خواهیم شما را با روش ‌های طبیعی و خانگی‌ای آبرسانی پوست آشنا کنیم که می‌توانند به‌راحتی و با هزینه‌ی بسیار اندک، مشکل خشکی پوست شما را برطرف کنند.

آبرسانی پوست یعنی چه؟

آبرسان پوست یا هیدرودرمی یعنی رطوبت رساندن به پوست . با آبرسانی پوست سلول های پوستی شاداب و متورم می شوند و در نتیجه با این کار پوست شاداب و سرزنده می شود .

از چه سنی آبرسانی کنیم؟

چه کسانی از کرم آبرسان استفاده کنند؟

کسانی که دارای پوست خشک و معمولی هستند باید از کرم آبرسان پوست استفاده کنند همچنین پیشنهاد می شود. روزانه از کرم های مرطوب کننده قوی گیاهی استفاده کنند .

برای داشتن پوست شاداب چکار کنیم؟

خانم ها باید بدانید عواملی که پوست شما را دچار پیری می کند موارد زیر است که با اجتناب از ان ها همیشه دارای پوستی شاداب خواهید بود.
نور افتاب : اگر در معرض نور افتاب قرار بگیرید علاوه بر اینکه دچار لک می شوید . اشعه های ماورابنفش خورشید باعث سرطان پوست می شود .

بنابراین بهترین روش استفاده از ضد افتاب فیزیکی کالی بل استفاده کنید.

این ضد افتاب کاملا فیزیکی و رنگی بوده و علاوه بر اینکه پوست را در برابر اشعه های خورشید محافظت می کند به عنوان ضد لک نیز کاربرد دارد .
تغذیه : روزانه به مقدار ۸ لیوان اب میل کنید و از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید. این موارد به عنوان انتی اکسیدان طبیعی پوست شما را در برابر پیری محافظت می کند.

بهتر است به جای استفاده از مولتی ویتامین های صنعتی از میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کنید .
استراحت و نداشتن استرس : خواب کافی داشته باشید و استرس را از خود دور کنید .

چون نداشتن خواب کافی و وجود استرس باعث پیری و چروک شدن و از بین رفتن شادابی پوست می شود .
خشکی پوست : افرادی که پوستشان خشک هست یا در مناطق با اب و هوای خشک زندگی می کنند .نسبت به افراد دیگر زودتر دچار پیری پوست می شوند.

پس باید از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنند . بهترین کرم مرطوب کننده، کرم مرطوب کننده شیر و گندم است . این مرطوب کننده فوق العاده قوی بوده ، علاوه بر رطوبت رسانی به پوست مانع افتادگی پوست نیز می شود .

بهترین کرم آبرسان پوست

ماسک صورت برای پوست‌های خشک

حال با طرز تهیه‌ی یک ماسک صورت فوق‌العاده، طبیعی و مؤثر برای پوست‌های خشک آشنا شوید. یک قاشق چای‌خوری عسل طبیعی، یک قاشق چای‌خوری روغن نارگیل (یا/و روغن آووکادو، روغن بادام شیرین ، روغن رُزهیپ (میوه‌ی گل رز)، روغن دانه‌ی کنجد ) و نصف موز یا آووکادو را له کنید .

به مدت ۵ دقیقه روی صورت خود قرار بدهید. سپس صورت‌تان را بشورید. خواهید دید که پوست‌تان نرم و شاداب می‌شود.

آبرسانی پوستپوست خشکمراقبت از پوستمرطوب کنندهمرطوب کننده و آبرسان صورت
Loading...